171 Президентът Румен Радев открои перспективите за по-нататъшното разширяване на икономическото партньорство между България и Германия на срещи с представители на бизнеса в Мюнхен, където е на посещение за участие в Мюнхенската конференция по сигурността. По време на разговор с представители на Федералната асоциация за икономическо развитие и външна търговия, в който участва и министърът на външните работи Георг Георгиев, държавният глава подчерта позитивната тенденция в икономическото и инвестиционно българо-германско сътрудничество, показател за което е устойчивият търговски стокообмен, който за поредна година достига 12 млрд. евро годишно с положително салдо за страната ни. Румен Радев оцени високо инвестициите от Германия в България както за това, че допринасят за откриването на нови работни места в реалната икономика и производството, но и за внедряването на нови бизнес и управленски модели за развитието на връзките между науката и образованието с икономиката. Като особено перспективни сфери на двустранното партньорство бяха посочени аутомотив сектора, производството на машини и оборудване, електрониката и високите технологии, включително създаването на софтуер. Обща бе позицията, че изградените и развиващи се на основата на взаимно доверие отношения между България и Германия са от общ интерес и укрепват потенциала за преодоляване на икономически кризи. В Мюнхен президентът Радев проведе среща и с председателя на Федералната асоциация на германската индустрия за сигурност и отбрана Армин Папергер, по време на която изрази интереса на страната ни за съвместно сътрудничество в тази област. Може да ви хареса също Главсекът на МВР: Установихме нещо доста по-притеснително от Баба Алино във Варна Демерджиев проверява за доставката на мантинели две фирми, зад които стоял бивш премиер Ръст при кражбите на плажа, не оставяйте вещите си без надзор Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ