253 Въпреки разяснителните кампании, не само по медиите, но и на полицията нови случаи на телефонни измами в Пловдив. Над 60 хиляди лева са отнети от възрастни хора за последните два месеца. „Забелязва се тенденция на увеличаване на този вид престъпления от началото на годината“, каза в „Денят започва“ ппо БНТ комисар Георги Ташев – началник отдел „Криминална полиция“. Няма нови схеми при измамите, заяви Ташев. Продължават по стария начин, тъй като през времето е станало ясно, че хората се притесняват, когато става дума за техен пострадал близък, обясни той. „Има и начин на измама като се въздейства върху потърпевшите, че ще участват в схема за залавяне на телефонни измамници т.е. подпомагане на полицията. Това също ги подвежда в заблуждение“. Основният индикатор, че е измама е че по телефона се искат пари. Може да ви хареса също Министър-председателят Румен Радев ще участва в Срещата на върха ЕС–Западни Балкани на 5 юни в Черна гора Българският министър-председател проведе среща в София с министър-председателя на Гърция Кириакос Мицотакис Абровски: Европейските фермери трябва да бъдат конкурентоспособни на световно ниво Министър Карамфилова: Почистването на речните корита и проводимостта на реките е важен приоритет, обсъждан с Министерски съвет