Очаква се днес Съветът за съвместно управление да обсъди Бюджет 2025

Очаква се днес Съветът за съвместно управление да обсъди Бюджет 2025

Очаква се днес Съветът за съвместно управление да обсъди държавния бюджет за 2025 г. В него влизат представители на парламентарните групи от управляващото мнозинство – ГЕРБ-СДС, „БСП-Обединена левица“, „Има такъв народ“ и „Демокрация, права и свободи“-ДПС.

Министерството на финансите прави анализ и до дни ще излезе с предложения за мерки, които ще обсъдим на Съвета за съвместно управление, каза миналата седмица председателят на парламентарната група на „Има такъв народ“ Тошко Йорданов.

Депутатът от „БСП-Обединена левица“ Атанас Атанасов съобщи в ефира на Nova News, че във вторник ще се проведе Съвет за съвместно управление, като приоритет е обсъждането на Бюджет 2025, а кадровите въпроси ще бъдат оставени за по-късен етап.

Миналия вторник се състоя първото заседание на Съвета за съвместно управление (ССУ), на което проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ-СДС беше избран за първи ротационен председател на Съвета за срок от три месеца, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ. Тогава министърът на финансите Теменужка Петкова запозна ССУ с финансовото състояние на държавата и спешната нужда от редовен бюджет. Единодушно Съветът одобри решенията му да се съобщават с общи прессъобщения.

banner

Оставете коментар


Социални мрежи