239 Серия от кражби в бензиностанция на автомагистрала „Хемус“. Семейство с три деца влиза в един от обектите, те си харесват по нещо и го взимат пред очите на родителите си. Това, оказва се, не е единичен случай, а честа практика. От обекта са се отказали да подават сигнали в полицията. Търговския директор на бензиностанцията Емил Иванов уточни, че не е подал сигнал, защото е направил собствено разследване. По думите му една от причините да не сигнализира властите е, че не се обръща внимание, когато става въпрос за открадната стока на малка стойност. „Другата причина е, че започва ходене по мъките. Трябва управителят и персонал, който е бил свидетел, да слязат до полицията, да занесат материал на флаш памет. След това започва викане за сведения през месец, два и се чувстваме като, че ли ние сме престъпници“, заяви той. Емил Иванов уточни, че все пак са опитвали многократно да подават сигнали. „Загубите от кражби средно на месец варират между 150-300 лв. на обект“ , коментира той. Търговския директор обясни, че виждат семейството за първи път. „На камерата се вижда, че подминават бензиностанцията и се връщат около 50-60 метра на заден ход по магистралата, за да влязат в нашия обект“, допълни той. Може да ви хареса също Илияна Йотова: България е солидарна с народа на Венецуела Тристранката се събира в понеделник на извънредно заседание Премиерът Румен Радев: Правителството спира скандални обществени поръчки, които водят до кражби и течове към партийни каси Европол: Лидери на международна мрежа за трафик на мигранти са действали от София