175 Управителният съвет на Националната асоциация на зърнопроизводителите се очаква днес да проведе заседание. Ще бъде обсъден предложения от земеделското министерство начин за изплащане на втория транш от „украинската помощ“. Припомняме, че по-рано тази година беше договорено 325 милиона лева да бъдат изплатени до 30 септември. Вчера обаче Министерският съвет обяви само 200 милиона, а остатъкът е предложено да бъде изплатен през ноември. Ако браншовите организации не приемат предложението, може да се очакват активни протестни действия, заявиха от сектора. Може да ви хареса също Гълъб Донев за бюджета: Хората да са спокойни, ще се справим с това трудно положение КС отмени решението на предишното НС служебният кабинет да ни вкара в Съвета на Тръмп Отварят два ремонтирани участъка на АМ „Тракия“ преди натоварения летен трафик Милошев: Прекратих договора на директора на НДК след извършена проверка