184 Нов случай на агресия срещу лекари от Спешна помощ. Този път става дума за системни заплахи за убийство и умишлено насъскване на кучета към фелдшер от Спешния център в град Хисаря. Извършителят е установен и предаден на съд, но до момента не може да бъде открит, за да му бъде връчена призовката и призован на съд. Той е обявен за общодържавно издирване. Заплахите и тормозът срещу лекарите са от години. Но заканите с убийство са насочени главно към фелдшера Георги Батакчиев. „Лицето се казва Тодор Тодоров. Повече от 2 години този човек злоупотребяваше със сигналите към 112. Ходил съм повече от 50 пъти у тях, никога не е било с основателна причина”, каза Батакчиев. „Беше решил, че ще си упражнява агресията върху мен. Винаги е бил пиян. Заплашвал ме е многократно, че жив няма да изляза. Имаше две лоши кучета, не можех да вляза. Винаги сме ходили с полиция. По няколко пъти на ден е викал полиция, пожарна и Бърза помощ. Преди 2 години пуснахме жалба, държавната машина чак сега се задейства и е обявен за общонационално издирване”, казва Батакчиев. „Имаше една колекция от хладни оръжия. Злоупотребяваше с възрастта на майка си. Докато я преглеждах и правех кардиограма, не знам какво става зад гърба ми. Водачите на линейките влизаха, защото не знаят какво ще стане”, разказва Батакчиев. С полиция ходехме, потвърди и шофьорът Петко Колев. Д-р Росица Минчева също казва, че е била обект на агресия. „Това беше преди доста години. Всеки от нас е имал такива случаи в практиката си. Никой медик не трябва да отива на работа със страх”, казва д-р Минчева.nova.tv Може да ви хареса също Радев: България е достигнала лимита си за допълнителна военна помощ за Украйна МРРБ предупреждава: Забавяния по програма поставят под риск стотици милиони евро Демерджиев: Показанията хвърлят светлина върху случая с обекта край Варна Замразяват минималната заплата до 2028 г., въвеждат лични осигуровки за част от държавните служители