220 Прокуратурата на ЕС съобщи, че е била предотвратена измама с 200 хиляди евро средства от ЕС в България. Уточнява се, че след разследване на прокуратурата в Люксембург Софийският градски съд е постановил глоба за уличеното дружество. В случая е бил установен опит за измама с подправяне на документи по искане за европейско финансиране за изграждане и оборудване на автосервиз. Дружеството, поискало средствата, е кандидатствало за подкрепа от Държавен фонд „Земеделие“. Предвиждало се е средствата да бъдат отпуснати от ЕС (85 на сто) и от българския бюджет (15 на сто). Разследването е установило, че с искането са били представени фалшиви документи – свидетелства за образование, разрешителни за строеж и цени за оборудване. Средствата не са били изплатени, а съдът е наложил глоба от 3000 лева по силата на споразумение, след като подсъдимият се е признал за виновен и бюджетът на ЕС не е бил ощетен, се пояснява в съобщението. Може да ви хареса също Радев: България е достигнала лимита си за допълнителна военна помощ за Украйна МРРБ предупреждава: Забавяния по програма поставят под риск стотици милиони евро Демерджиев: Показанията хвърлят светлина върху случая с обекта край Варна Замразяват минималната заплата до 2028 г., въвеждат лични осигуровки за част от държавните служители