220 С 13 гласа „за“ и 6 „въздържал се“ Комисията по бюджет и финанси в Народното събрание одобри предложение да има добавка от 75 лева за Великден за хората с размер на пенсията под линията на бедност. Предложението е внесено като промяна на Закона за бюджета на Държавното обществено осигуряване от Деница Сачева, Йордан Цонев, Теменужка Петкова и Станислав Атанасов. По данни на НОИ, обявени на заседанието, пенсионерите в страната са около 2 040 000. Хората с пенсии под линията на бедност от 526 лева са 534 000 души. За добавките ще са нужни около 40 млн. лева. Комисията отхвърли предложение за промяна на Закона за бюджета на Държавното обществено осигуряване, внесено от Георги Георгиев, Станислав Стоянов и Петър Петров. В него е записано надбавката да е 100 лева за всички пенсионери. Предложението получи подкрепата само на четирима народни представители. Може да ви хареса също Жестока тапа на АМ Тракия в посока Пловдив, колоната е километрична Откриха мъртва издирваната туристка в Пирин Нова смърт на плажа Нови мерки за сигурност при водните атракциони по Черноморието