Цените на коли втора ръка скочиха с над 40%

Цените на коли втора ръка скочиха с над 40%

Цените на колите втора ръка са скочили с над 40%. Експерти твърдят, че зад тенденцията на поскъпването продължава да е виновна пандемията, по време на която автомобилната индустрия беше сериозно забавена.

Новите автомобили рязко завишиха цените и съответно домакинствата в Западна Европа, които са свикнали всичко да им е на кридет и лизинг, нямат тази възможност да изплащат двойно или тройно по-скъп нов автомобил и така се повишиха цените на колите втора ръка. Западноевропейците си карат старите коли и не ги сменят, както преди, коментира експерт.

Ето защо употребяваната кола дори да остарява, не поевтинява.

Колкото и да е неприятна истината е, че на нашия пазар ние купуваме едни умрели автомобили, от които трябва да изберем възможно най-свежия, да го обслужим, да се погрижим за него и едва тогава да го ползваме. Няма как да купим кола за 15 000 лева и веднага да я подкараме. Не! Поне едни 30% от бюджета за колата трябва да са за обслужването на закупения на старо автомобил, съветва Филип Лазаров.

banner

От Асоциация на вносителите на коли предупреждават, че отскоро на българския онлайн пазар е навлязла нова измама с търговия на коли. Некоректни търговци казват, че напускат спешно България и продават колата си на много ниска цена. Иска се капаро за колата, а след това мнимия продавач изчезва. Това е най-новата измама, така че внимавайте при покупка от сайтове, предупреждават експерти.

Социални мрежи