178 Министри занапред ще могат да са и български граждани, които имат и друго гражданство и отговарят на условията за избиране на народни представители, реши парламентът с приети на второ четене промени в Конституцията. Досега изискването беше те да са само български граждани и да отговарят на условията за избиране на депутати. За министрите обаче няма да важи изискването за уседналост – да са живели последните 18 месеца в страната. По-рано Народното събрание реши за депутати да могат да бъдат избирани български граждани с двойно гражданство, ако са живели последните 18 месеца у нас. И при този текст, както и при промяната, отнасяща се до избора на народни представители, от „БСП за България“ бяха категорично против. Пробихте огромна дупка в системата за национална сигурност, заяви Атанас Зафиров от левицата. А колегата му Кристиан Вигенин отбеляза, че за народен представител се изисква да е живял последните 18 месеца в България, а министър може да се стане още на следващия ден. Може да ви хареса също Гълъб Донев за бюджета: Хората да са спокойни, ще се справим с това трудно положение КС отмени решението на предишното НС служебният кабинет да ни вкара в Съвета на Тръмп Отварят два ремонтирани участъка на АМ „Тракия“ преди натоварения летен трафик Милошев: Прекратих договора на директора на НДК след извършена проверка