217 Григор Димитров отстъпи на Даниел Еванс на полуфинала за АТП 500 във Вашингтон с 3-6, 6-7 (4). Това беше трети полуфинал за Гришо тази година след тези в Ротердам и Женева. За Еванс това ще е първи финал на турнир от такава категория. Негов съперник в спора за трофея ще е Талон Грийкспор, който елиминира Тейлър Фриц в другия полуфинал. Двамата тенисисти започнаха равностойно, като при 3-3 Димитров загуби инициативата. Еванс успя да спечели останалите геймове на нула. Вторият сет започна също толкова равностойно, колкото първия. Еванс играеше по-добре, а Димитров успя да влезе в ритъм чак края на сета, като успя да спечели два поредни гейма да прати играта в тайбрек. Ситуацията се повтори, изключително равностоен тенис. Мачът беше решен след 2 пропуснати сервиса на Димитров при 4-5. Може да ви хареса също Григор Димитров: Тенисът ми даде, но и ми отне много Иван Иванов с втора титла при мъжете: Българинът спечели турнир в Испания Григор Димитров допусна изключително болезнено поражение в Маями Григор Димитров отново игра по-добре, но не издържа срещу мощния сервис на Алкарас