129 Народните представители решават дали да се създаде временна комисия за отнемане на депутатските имунитети. От ПП-ДБ поискаха тя да работи по три депутатски имунитета – на Бойко Борисов (ГЕРБ), Даниел Александров (ГЕРБ) и Кирил Петков (ПП-ДБ). От втората политическа сила предлагат комисията да се състои от 12 депутати – по двама от всяка парламентарна група. Предложението за комисията идва, след като главният прокурор Иван Гешев поиска да се разследват общо осем депутати. Целта на комисията е да се види дали прокурорите не са използвали някои от поисканите имунитети като политическа бухалка. Може да ви хареса също Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията?