262 Служебното правителство е готово да се сбогува с Министерския съвет и с постовете, които заема, веднага след като бъде избрано редовното правителство от Народното събрание. Това заяви премиерът Гълъб Донев по време на честванията по случай 24 май. Той не скри, че е бил изненадан от формулата, за която се споразумяха първите две формации в парламента – редовен кабинет с мандат от година и половина и премиери на ротация. „Не знам доколко ще е успешна. Нашата Конституция това не го предвижда, така че го приемам като някакво може би джентълменско споразумение”, коментира министър-председателят, предава Nova. Той честити празника на буквите и припомни историята на кирилицата. Донев поздрави и писателя Георги Господинов за спечелената престижна награда „Букър“. Може да ви хареса също Следващата седмица представят бюджета за 2026 г. Премиерът Румен Радев ще връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки Парите за пътна безопасност под лупа: Демерджиев затяга контрола върху разходите Назначиха още един зам.-министър на икономиката, инвестициите и индустрията