182 Теглене на нов заем от МВФ е много краен сценарий. Това каза в студиото на „Събуди се“ служебният зам.-министър председател по управление на европейските средства Атанас Пеканов. „В момента това е една хипотетична теза. Много сме далеч от такова развитие“, уточни той. По думите му вторият транш от парите по Плана за възстановяване няма да запълни дупката в бюджета. „Каквото и да предложим, срещаме пълно несъгласие на партиите. Затова и служебното правителство предлага този бюджет и го оставя в ръцете на народните избраници“, смята вицепремиерът. Според него първите сигнали на 49-ото НС са добри – ясен фокус върху важни законопректи.„Служебният кабинет не може да предложи кой знае какви промени по отношение на вдигане на данъци. Продължаваме доходната политика – повишаване на пенсии и учителски заплати”, каза още Пеканов. Според него е възможно дефицитът да бъде намален. „Няма нужда да стигне 3 процента, за да влезем в еврозоната. При 4-процента трябва да направят изключение и да ни включат. Приемането на еврото не трябва да става на база на намаляване на социалните разходи”, смята вицепремиерът. Може да ви хареса също 36-годишен мъж е убит в центъра на София, трима души са задържани Следващата седмица представят бюджета за 2026 г. Премиерът Румен Радев ще връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки Парите за пътна безопасност под лупа: Демерджиев затяга контрола върху разходите