169 Политиката е низ от компромиси. Няма голяма промяна. Старите нови политици с малко нови хора. Това заяви Вежди Рашидов на влизане за първото заседание на 49-ото Народно събрание. „Всеки път очаквам да има редовен кабинет в името на хората. Днес си забравих спасителния пояс“, каза той в отговор на въпроса дали е готов отново да поеме председателския пост, ако се стигне до там, както се случи при предишния парламент. Депутатът от ГЕРБ е най-възрастният народен представител и като такъв ще открие първото заседание на парламента. Може да ви хареса също Петър Витанов: Времето на фискалните илюзии приключи: Избираме по-трудния, но по-честния път – да възстановим стабилността на публичните финанси Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката