163 В Парка за мечки в Белица всички животни вече са будни. Единственото убежище от такъв тип у нас отваря врати за посетители на 10 април, съобщават от парка. Една по една мечките усещат пролетта и напускат бърлогите. По-голямата част от животните все пак поспаха през кратката зима. Някои обаче дори не легнаха, а предпочетоха да се радват на снега. „Тази година само трима от обитателите не заспаха зимен сън – това са Рику и Теди, двамата най-млади обитатели, и Станди, който миналата година беше преместен на ново място“, обясни ръководителят на гледачите Калина Вълчинкова пред NOVA. Тя си обяснява феномена с топлото време, което объркало цикъла на животните. Поне 2 седмици мечоците ще бъдат сънени. Зимната летаргия ги е направила мързеливи, но ароматът на пролетта бързо ще ги събуди. Най-енергични са онези, които са пропуснали зимния си сън. Може да ви хареса също Светослав Бенчев: Няма ръст на цените, а по-скоро успокояване на пазара на горива у нас 523 млн. лв. за пътна безопасност стоят неизползвани, България е сред първенците по жертви на пътя Времето в планините е слънчево, очаква се заоблачаване Още апартаменти – повече данъци? Обмислят нова формула за имотите