Ти да видиш! Нямало достатъчно контейнери и затова ставала свинщина в Столипиново

Ти да видиш! Нямало достатъчно контейнери и затова ставала свинщина в Столипиново

След сезиране на главния прокурор на Република България Иван Гешев от жители на гр. Пловдив е била разпоредена проверка по реда на надзора за законност, която се е извършила от Окръжна прокуратура – Пловдив.

След като тя е приключила са били установени нормативни и фактически разминавания, свързани с липсата на контейнери за смет в квартал „Столипиново“ в гр. Пловдив. При проверката са събрани данни и за наличието на множество незаконни сметища в същия район.
С разпореждане на Окръжна прокуратура – Пловдив е била уведомена община Пловдив за предприемане на незабавни действия и изготвяне на план с оглед на осигуряване на нормални битови условия в квартал „Столипиново“, гр. Пловдив.
С оглед констатираното от прокуратурата, от днес, 23 март 2023 г., до неделя, 26 март 2023 г., община Пловдив е предприела мащабни действия за поставяне на контейнери за смет и за цялостно почистване на квартал „Столипиново“, гр. Пловдив, които се извършват и в момента.

 

banner

Оставете коментар