175 България продължава да работи активно по техническата подготовка за влизане в еврозоната. Това коментира вицепремиера Атанас Пеканов. Той присъства на форум за Националния план за възстановяване и очерта проблемите, които следват от отлагането на смяната на валутата. „С влизането в еврозоната липсите по държавния дълг ще паднат. Това означава, че държавата ще дава по-малко средства за това и ще може да използва тези средства за нещо друго. При влизане в еврозоната ще паднат и лихвите за домакинствата и за бизнеса. Това е един разход, който те ще продължат да правят, докато сме с един крак в еврозоната. Когато влезем окончателно ще има позитиви, които в момента, още една година, ще изгубим“, посочи Пеканов, предава Nova. Може да ви хареса също 36-годишен мъж е убит в центъра на София, трима души са задържани Следващата седмица представят бюджета за 2026 г. Премиерът Румен Радев ще връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки Парите за пътна безопасност под лупа: Демерджиев затяга контрола върху разходите