177 УЕФА може да изхвърли Ювентус от всички европейски турнири заради финансови злоупотреби, съобщава „La Gazzetta dello Sport“. През ноември миналата година по същите причини цялото ръководство начело с президента Андреа Аниели подадоха оставки, а по-късно на клуба му бе наложена санкция и от актива му в Серия А бяха отнети 15 точки. „La Gazzetta dello Sport“ припомня, че бившите ръководители на Ювентус използваха трансферите на футболисти, за да фалшифицират финансовия баланс и водеха двойно счетоводство, така че може да бъдат наказани от УЕФА. „Наказанието ще влезе в сила през първия сезон, в който Ювентус ще се класира за европейските турнири. Това означава, че ако в края на този сезон „Старата госпожа“ не се класира за Европа, наказанието може автоматично да бъде прехвърлено за следващия сезон“, пише вестникът. Може да ви хареса също Локо Пд продължава да е без изпълнителен директор Спортът и мачовете по телевизията днес Насрочиха старта на Спартак (Пловдив) Черно море се раздели с Димитър Тонев