331 Президентът Румен Радев ще проведе консултации с представители на парламентарната група на „Демократична България“. Досега президентът проведе консултации с първата по численост парламентарна група, тази на ГЕРБ-СДС. Проведени бяха и разговори с „Продължаваме промяната“, както и с ПГ на ДПС. Разговор имаше и с групата на „Възраждане“ и с „БСП за България“. Радев даде заявка, че ще проведе процедурата до край и ще даде достатъчно време на партиите, докато не изчерпат всички възможни варианти в търсене на консенсус за сформиране на правителство. След приключване на кръга консултации, той ще пристъпи и към връчване на първи проучвателен мандат. След ДБ остават консултациите само с „Български възход“ Може да ви хареса също Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията? Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание