213 8 ноември е тъжен ден за България. Това е денят на черните забрадки, в който през 1920 г. сърбите започват окупацията на Западните български покрайнини. Заграбени са Босилеградско, Царибродско, Кулско и части от Трънско. Това обявиха от ВМРО Пловдив. На основание на Ньойския мирен договор, армията на Сърбия окупира Западните покрайнини (площ 1555 кв. км, с население тогава 65 000 души), а в България е обявен 3-дневен национален траур. Хиляди остават извън границите на драгоценното Отечество. Гробовете на стотици наши дядовци остават в сръбско, в предателската държава, срещу която те се бориха и проливаха кръвта си. Днешната дата е едно голямо сътресение и болка за всеки българин. Днес също трябва да бъде ден на траур. Пловдивската организация на ВМРО ще отбележи черната дата в българската история с факелно възпоменание и хоро пред паметника на „Съединението“ в Пловдив от 19.30 часа. Нека днес покажем, че помним историята си и това, което се е случило. Въпреки всичко ние сме запазили своята идентичност и традиции, благодарение на силата на българския дух. Един ярък символ на този непокорен български дух е именно българското хоро, с което ще почетем съдбата на всички сънародници, останали извън пределите на страната, призоваха от ВМРО. Може да ви хареса също Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г. Прогресивна България: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, защото скриха сметките в чекмеджетата Петър Витанов: Времето на фискалните илюзии приключи: Избираме по-трудния, но по-честния път – да възстановим стабилността на публичните финанси Депутатите приеха оставката на Делян Добрев