194 Служителите на УМБАЛ “Свети Георги” ЕАД – Пловдив за поредна година се включват в акция за доброволно кръводаряване. Организацията е за двете бази на лечебното заведение в края на ноември и началото на декември. Всички болници непрекъснато се нуждаят от кръв и кръвни продукти, затова и този път университетската болница откликва на поканата на Районен център за трансфузионна хематология в Пловдив. Банките с дарената кръв ще отидат за резерва на центъра. Той е ключова база с над 70-годишна история, която обслужва болничните структури в областите Пловдив, Пазарджик, Хасково, Кърджали и Смолян. Целта на безвъзмездното кръводаряване е попълване на запасите на лечебните заведения с кръвни банки, тъй като количеството им е значително намаляло вследствие епидемията от Ковид – 19. Служителите на УМБАЛ “Свети Георги” ЕАД – Пловдив ще участват доброволно кръводаряване на 21, 22, 23, 24, и 25 ноември в База 1, в сградата на ДЕСО (Департамент за езиково и специализирано обучение), етаж 1, стая 1, от 8:30 до 12:30 часа, както и на 28, 29, 30 ноември и 1 и 2 декември в База 2, в кабинета за кръводаряване, от 8:00 до 14:00 часа. Тази година кампанията за кръводаряване е под мотото “Дарете кръв, подарете живот!” Може да ви хареса също Община Пловдив предприема решителни действия за успешното завършване на проекта за Дом за стари хора „Св. Василий Велики“ Ясни са резултатите от третото класиране за прием в първи клас в град Пловдив Ст. комисар Васил Костадинов проведе работна среща с кмета на район „Източен“ Емил Русинов Нощни патрули срещу пожари в Пловдив започват работа