264 Правителството ще обсъди на редовното си заседание повишаване на линията на бедност с 22% от 1 януари 2023 година. Идеята е тя да стане 504 лв., вместо досегашните 413 лв. На Тристранен съвет бизнесът подкрепи идеята, а синдикатите се обявиха против. Те настояват повишението да е по-голямо – 541 лв. заради инфлацията. От социалното министерство подчертаха, че това е най-голямото увеличение, правено до момента, и е съобразено с данните на Евростат. Може да ви хареса също Куче насочило спасителите към тялото на изчезналата в Пирин туристка БАБХ проверява схемите Училищно мляко и Училищен плод Жестока тапа на АМ Тракия в посока Пловдив, колоната е километрична Откриха мъртва издирваната туристка в Пирин