254 98% от училищата и детските градини са готови за новия отоплителен сезон, съобщиха от пресцентъра на МОН. Това стана ясно по време на заседание на Отрасловия съвет за тристранно сътрудничество в областта на средното образование. Учебната година ще стартира присъствено, но има готовност за преминаване в обучение от разстояние в електронна среда при необходимост. Всички учебни заведения са осигурили дезинфектанти и топла вода. Предприети са и допълнителни мерки за намаляване на риска от инфекции. Всички директори на училища са осигурили и медицинска грижа за децата и учениците. 46 училища и детски градини ще открият учебната година в друга сграда. Може да ви хареса също Атанас Пеканов: Ситуацията с ПВУ ми напомня мачове на Реал – изоставаха, но в последните секунди успяваха да обърнат мача. Това трябва да направим Куче насочило спасителите към тялото на изчезналата в Пирин туристка БАБХ проверява схемите Училищно мляко и Училищен плод Жестока тапа на АМ Тракия в посока Пловдив, колоната е километрична