Трансферът на Емануел Току в Белгия пропаднал в последния момент

Трансферът на Емануел Току в Белгия пропаднал в последния момент

Офанзивният халф на Ботев Пловдив Емануел Току (22 г.) е бил пред трансфер в хит в Белгия, за което PlovdivNews.bg първи писа. Ганаецът е бил силно желан от Льовен, който се движи в челото, като има 5 победи, 1 равен и 2 загуби от началото на сезона.

Белгийският клуб е излязъл с конкретна оферта, която обаче първоначално не е удоволетворила канарчетата. Те искали повече за състезателя. Впоследствие жълто-черните сколнили да намалят, но вече било късно, пише Тема спорт.

Не е изключено през зимата Льовен отново да погледне към Току. Той дойде в Коматево през февруари 2021-а, като в началото бе под наем от датския Фремад. После Ботев придоби изцяло правата му и подписа с него до лятото на 2024 година.

banner

Ганаецът, който е следен дори от селекционера на националния отбор на родината му за евентуално попададе в списъка с футболисти за световното в Катар, е останал разочарован от провелния трансфер. Той дори бил съгласен да иде някъде под наем, но това не се случило, заради проточените преговори.

 Емануел Току остана на пейката при победата на Ботев Пловдив с 2:0 над ФК ЦСКА 1948 Сф. Африканецът записа 55 мача за канарчетата в Първа лига, в които е вкарал 7 гола. Има още 2 двубоя за Купата на България и два в Лигата на конференциите или общо 59.

Оставете коментар

Социални мрежи