55 Депутатите в парламента почетоха с минута мълчание паметта на загиналите при двете тежки катастрофа през вчерашния ден. Предложението е на депутата от „Продължаваме Промяната“ Велислав Величков. „Няма кой да върне децата от зверска катастрофа. Това е нещо, което не трябва да се случва, но вече прекалено често малки деца губят живота на пътя си. Трябва да знаем, че от нас зависи превенцията, бързата и адекватна реакция на органите на съдебната власт. Трябва да има справедливост и наказания. Предлагам ви да почетем с едноминутно мълчание паметта на децата и загиналите на пътя”, каза той. Припомняме, че в сряда тир помете автомобил на магистрала „Тракия” край ямболското село Зимница. При инцидента загинаха две деца на по 9 години и възрастен мъж, които пътували в колата в посока Бургас. Инцидентът стана малко преди 13:00 ч. По информация на NOVA загиналите деца са от детско-юношеската школа на футболния клуб „Славия”. По-рано същия ден две жени загинаха при катастрофа на пътя Айтос-Карнобат. Инцидентът станал около 10:35 часа между селата Чукарка и Кликач. Може да ви хареса също Тристранката се събира утре на извънредно заседание Премиерът Румен Радев: Правителството спира скандални обществени поръчки, които водят до кражби и течове към партийни каси Европол: Лидери на международна мрежа за трафик на мигранти са действали от София Премиерът Радев: Въпрос на национална сигурност е България да има свой хранителен суверенитет