254 Предстои смяната на властта. Ето моя личен опит: показаха ми откъде се светват и гасят лампите – кратък и неловък разговор за битовизми, сякаш държавата е стая под наем. Това казва служебният министър-председател Андрей Гюров във видео в профила си във Фейсбук. „Аз и моите министри сме от другата стана на ключа – оставяме бележки по рафтовете, подреждаме документи, изваждаме на светло какво е започнато и защо си струва да се прави. Това е нашето разбиране за ред, държавата не започва от нулата с всяко правителство“, заявява той преди да предаде властта. Управлението трябва да продължи смислено без значение кой държи писалката, категоричен е той. Виждаме, че отсреща няма особен интерес. Но понякога най-важното в едно управление е това да не изгасим лампите внезапно, заключва Горов. Може да ви хареса също 36-годишен мъж е убит в центъра на София, трима души са задържани Следващата седмица представят бюджета за 2026 г. Премиерът Румен Радев ще връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки Парите за пътна безопасност под лупа: Демерджиев затяга контрола върху разходите