189 Кореспондентът на катарската телевезия „Ал Джазира“ в Исламабад предаде, че пакистанските посредници са „предпазливо оптимистични“ по отношение на иранско-американските разговори след пристигането на иранския външен министър Абас Арагчи в пакистанската столица като част от обиколка в три държави. Позицията на иранската страна е била ясно заявена и тя е, че няма планирана среща очи в очи с представители на САЩ в Исламабад, поне засега. Иранците са изключили всякакви очаквания за преки разговори с американски представители в Исламабад. Блокадата, наложена от Съединените щати на Ормузкия проток преди повече от седмица, възпрепятства напредъка на какъвто и да е вид преговори и провеждането на следващ кръг от разговори в Исламабад, пише „Ал Джазира“. В същото време се наблюдават дипломатически усилия, особено от страна на иранския външен министър Абас Арагчи, който в момента е на обиколка, започнала от Исламабад, след което ще продължи в Русия и Оман. Той заяви, че в момента е фокусиран върху координацията по въпросите на регионалната сигурност. Пакистанското външно министерство съобщи, че Арагчи е в Исламабад, за да обсъди с пакистански официални лица усилията за регионален мир и стабилност. Налице са редица спорни въпроси между Вашингтон и Техеран, най-вече американската блокада, както и гаранциите, за които Иран настоява по отношение на споразуменията и предишните условия и ангажименти от страна на Съединените щати. Може да ви хареса също Папата изпрати първоначална сума от 100 000 евро на пострадалата от трусове Венецуела Европейската комисия прекрати процедура срещу България за системната интеграция в публичния сектор Зеленски: Украйна ще нанася удари по обекти, които Русия използва за военни цели Петролът продължава да поевтинява, падна под 70 долара за барел