237 Президентът на САЩ Доналд Тръмп напомни днес на Иран, че му остават още 48 часа, за „да сключи споразумение или да отвори Ормузкия проток“, като в противен случай заплаши, че „адът ще се стовари върху“ страната, предаде Франс прес. „Спомняте ли си, когато дадох на Иран 10 дни да ПОСТИГНЕ СПОРАЗУМЕНИЕ или да отвори отново Ормузкия проток? Времето изтича – 48 часа, преди адът да се стовари върху тях. Слава на БОГА!“, написа Тръмп в своята социална платформа „Трут Соушъл“ в навечерието на Великден. На 26 март президентът на САЩ даде на Иран 10-дневен ултиматум да отвори отново Ормузкия проток – ключов воден път за световната търговия с петрол, който на практика е блокиран от Иран от началото на войната. Крайният срок изтича в понеделник, 6 април, в 20:00 ч. източноамериканско време (03:00 ч. във вторник, 7 април, българско време), отбелязва АФП. Ако протокът не бъде отворен отново, президентът на САЩ заплаши да унищожи иранските електроцентрали./БТА Може да ви хареса също Руски дронове са поразили търговски кораб в Черно море, има жертва Цената на петролния сорт Брент спадна под 80 долара за барел Нетаняху: Израел няма да позволи на Иран да има ядрено оръжие От вятърна енергия са осигурени близо 12% от електричеството в Европа през изминалото денонощие