323 56-годишен мъж е задържан и обвинен за жестоко нападение и побой на жена в София заради спор на пътя, алармираха от прокуратурата. Инцидентът е станал на 31 октомври, около 14:30 ч., след лек пътен инцидент между двамата на столичния бул. „България“. Вместо да изчака полицията, мъжът проявил агресия, нападнал жената, ударил й шамар, а тя паднала на земята. Вследствие на удара и падането тя е получила фрактура на черепа. От прокуратурата уточняват, че нападението е извършено на публично място и по хулигански подбуди, „с демонстративно неуважение към обществения ред и човешкото достойнство“. Софийската районна прокуратура е повдигнала обвинение на мъжа за причиняване на средна телесна повреда, за което законът предвижда до 10 години затвор. Той е задържан за 72 часа, а днес прокуратурата ще поиска от съда постоянен арест. Може да ви хареса също Задържаха китаец у нас за престъпление против републиката 122 шофьори задържани за алкохол и наркотици за уикенд: Всеки втори е нарушител Мрежа за клониране на карти за горива е разбита от българските и румънските власти Зловещ среднощен инцидент с пешеходец край Пловдив