Бойко Борисов: Националите по волейбол са истинските обединители на нацията

Бойко Борисов: Националите по волейбол са истинските обединители на нацията

Националите по волейбол са истинските обединители на нацията. В България се гордеем с вас!, написа във Фейсбук лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

България загуби от Италия с 1:3 (21:25, 17:25, 25:17, 10:25) финала на Световното първенство по волейбол за мъже във Филипините. Така българският тим за втори път в историята си стана световен вицешампион 55 години след първенството на планетата в София.

Младият български отбор се опита да се противопостави на действащия световен шампион, като имаше своите моменти в първия и втория гейм, доминираше в третия, но рухна в четвъртата част. Италия спечели втора поредна световна титла след 2022 и общо пета в историята си.

Александър Николов бе най-резултатен в мача с 23 точки – 21 от атака, една блокада и един ас. Мартин Атанасов показа много стабилна игра с 11 точки, другите българи се ограничиха до 5 или по-малко.

banner

Заради разликата в последния гейм Италия имаше предимство във всички елементи – 46:43 в атака, 10:4 на блок, 13 на 4 при асовете от сервис, както и една грешка повече за българския тим.

Оставете коментар

Социални мрежи