264 Хванаха шофьор, управлявал с 203 км/час при разрешени 120 на АМ „Струма“, съобщиха от полицията. Специализирана операция е проведена в региона през миналата седмица. Проверени са 612 моторни превозни средства, в това число 19 товарни над 3,5 тона и 772 лица. Съставени са 40 акта за установяване на административни нарушения, 168 фиша и 1818 електронни фиша. Най-драстичното нарушение е установено на автомагистралата – в района на Перник. Водач със старозагорска регистрация е минал със скорост 203 км при разрешени 120. Установени са трима водачи с алкохол – 0,6, 2,01 и 2, 22 промила и един след употреба на наркотични вещества. Връчени са около 100 електронни фиша и са платени на ПОС терминал 20 броя. Органите на КАТ са засекли трима неправоспособни водачи и са издали три заповеди за прилагане на принудителни административни мерки. Засиленият контрол продължава. Може да ви хареса също Блъснатите край Ботевград мъже не са служители на АПИ През изминалото денонощие при 23 катастрофи в страната са загинали двама, а 28 души са ранени 14-годишно момче загина в катастрофа с БМВ За последното денонощие са били потушени 101 пожара