188 Медици заплашват с ефективна стачка. Те настояват за увеличение на възнагражденията с до 150% от средната работна заплата. В писмо те заявяват следното: „От името на Синдиката на българските медицински специалисти се обръщаме за пореден път към Вас с остра, категорична и недвусмислена позиция относно тежката и продължително неглижирана криза в системата на здравеопазването, причинена от системното недофинансиране и обезценяване на труда на медицинските специалисти. Това се казва в писмо на медицинските специалисти до премиера, здравния министър, финансовия министър, омбудсмана и депутатите в 51-НС”. „Още от началото на годината многократно сме Ви информирали чрез официални становища и писма, че кадровият дефицит на медицински сестри в България е критичен. Повтаряме ясно и категорично критичен! Заявяваме: Трудът ни е подценен, недостойно заплатен и неотговарящ на реалната социална отговорност, която носим. Недопустимо е държавата да предвижда средства за увеличение на трудовите възнаграждения само в определени сектори – образование и МВР – игнорирайки системно здравеопазването”, се казва още в писмото. Може да ви хареса също Гълъб Донев за бюджета: Хората да са спокойни, ще се справим с това трудно положение КС отмени решението на предишното НС служебният кабинет да ни вкара в Съвета на Тръмп Отварят два ремонтирани участъка на АМ „Тракия“ преди натоварения летен трафик Милошев: Прекратих договора на директора на НДК след извършена проверка