264 Един от най-големите проблеми, с които се е сблъскало правителството, е затруднението на бизнеса при намирането на работна ръка. Това заяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов по време на Националната дискусия „Достъп до пазара на труда на работници от трети страни – предизвикателства и решения“, организирана от Българската стопанска камара и Националния борд по туризъм, която се провежда днес в София. По думите на Караджов в момента правителството е съсредоточено върху всевъзможни мерки за увеличаване на конкурентоспособността в България. „Смятам, че през последното десетилетие допуснахме да се създаде един голям дефицит и това е дефицитът на работна ръка“, коментира вицепремиерът. Според него това е „малка болест на развитието“, защото колкото по-развита става една страна, толкова по-трудно се намират работници и служители, особено за по-трудоемки професии. „В момента мога да опиша състоянието като един огромен крясък и вик за помощ от страна на индустрията, на икономиката, към правителството, че няма работна ръка и България губи своето и без това крехко предимство. Този вик беше чут“, добави Гроздан Караджов. Може да ви хареса също АПИ започва ремонти на ключови пътища и променя движението на АМ Тракия и в Пловдивско 36-годишен мъж е убит в центъра на София, трима души са задържани Следващата седмица представят бюджета за 2026 г. Премиерът Румен Радев ще връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки