228 Към момента в парламента няма внесено предложение за референдум за еврото. Тоест това е намерение. Президентът има право на това. Но така, както беше представен въпросът, без мотивите – е спорен. Това заяви председателят на Народното събрание Наталия Киселова, коментирайки решението на президента Румен Радев да внесе предложение в парламента за референдум за еврото. „Когато бъде внесено предложението, се надявам да бъде добре мотивирано, за да може да се обоснове какви са аргументите на президента. Тъй като вече има две решения на Конституционния съд във връзка с правомощията на НС да насрочва национален референдум по определени въпроси“, коментира Киселова, предава Nova. Тя обясни и каква е процедурата, която ще последва след внасянето на предложението в НС. „Тъй като въпросът се отнася до компетентността на поне две комисии – Комисия по бюджет и финанси и Комисия по конституционни и правни въпроси – в рамките на седмици се надявам комисиите да се запознаят с мотивите подробно“, подчерта тя. Може да ви хареса също Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ Един човек е загинал, а 30 са ранени при катастрофи в страната през изминалото денонощие Илияна Йотова: България е солидарна с народа на Венецуела Тристранката се събира в понеделник на извънредно заседание