161 Софийска районна прокуратура повдигна обвинения на мъже на 16 и 21 години за грабеж над жена, която е била с детето си в парк. На 14.04.2025 г. около 14,30 часа в парк „Борисова градина“ обвиняемите отнели дамска чанта , съдържаща 550 евро и 295 лева от жена, като използвали сила за това – повалили на земята жената и детето й, единият ударил детето, а другият натискал крака на жената. По случая се води разследване, за което се предвижда наказание лишаване от свобода от 3 до 10 години. С постановление на наблюдаващ прокурор единият мъж е задържан за срок до 48 часа, а другият за срок до 72 часа. Предстои да бъде внесено искане в Софийски районен съд за определяне на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо двамата. Може да ви хареса също 36-годишен мъж е убит в центъра на София, трима души са задържани Следващата седмица представят бюджета за 2026 г. Премиерът Румен Радев ще връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки Парите за пътна безопасност под лупа: Демерджиев затяга контрола върху разходите