183 Федералното бюро за разследване заяви, че Северна Корея е отговорна за кражбата на виртуални активи на стойност около 1,5 млрд. долара от борсата за криптовалути ByBit. От компанията заявиха миналия петък, че хакерите са придобили контрол над портфейл с етер, а криптовалутата е била прехвърлена на неидентифициран адрес. Борсата обслужва повече от 60 милиона потребители по целия свят и предлага достъп до различни криптовалути. ФБР смята, че това е севернокорейска кибератака, извършена чрез подхода TraderTraitor. При него хакерите използват информацията от бисквитките (малки текстови файлове, които даден уебсайт съхранява на компютъра на потребителя, когато той го посещава), за да се представят за компрометираното лице и успешно да получат достъп до поверителна информация. „Участниците в TraderTraitor действат бързо и са преобразували част от откраднатите активи в биткойн и други виртуални активи“, посочват от правоприлагащия орган. От ФБР заявиха още, че се очаква активите да бъдат наново вложени в законни сделки и в крайна сметка конвертирани във фиатна валута. Фирмата за блокчейн изследвания Elliptic заяви, че откраднатата сума при хакерската атака почти сигурно е най-голямата известната подобна кражба./БТА Може да ви хареса също Цената на природния газ на хъба TTF се задържа на 40 евро за мегаватчас До 2028 г.: ЕК предлага удължаване на закрилата за украинските бежанцив ЕС Еврото задържа позиции спрямо щатския долар Зеленски одобри 40-дневна кампания за натиск върху Русия с цел прекратяване на войната