251 Таксиметров шофьор от Шумен, засечен да шофира пиян за втори път, сега влиза в затвора. 52-годишният водач на жълт автомобил беше хванат през октомври тази година да кара „Дачия“-та си с 3,04 промила алкохол в кръвта. Той е сключил споразумение с прокуратурата, а Районният съд в Шумен е одобрил наказание от 9 месеца затвор при общ режим на изтърпавяне. Към това се добавят 490 лева глоба, лишаване от книжка за година и половина и отнемане не автомобила. Тазгодишното му провинение е в изпитателния срок на предходно осъждане за същото деяние. През ноември 2022 г. таксиджията бил хванат с 2,79 промила алкохол и тогава пак признал вината си. Магистратите го наказали условно с 4 месеца лишаване от свобода при 3-годишен изпитателен срок. Имал и наложена глоба, и отнемане на книжка, но това не го превъзпитало. Сега определението на Районния съд в Шумен е окончателно. Може да ви хареса също Блъснатите край Ботевград мъже не са служители на АПИ През изминалото денонощие при 23 катастрофи в страната са загинали двама, а 28 души са ранени 14-годишно момче загина в катастрофа с БМВ За последното денонощие са били потушени 101 пожара