235 От ГЕРБ-СДС внасят второ питане до Конституционния съд. То е свързано с това дали могат да се ограничават правата на депутатите. Питането пряко касае декларацията на ПП-ДБ за „санитарен кордон“ около ДПС – Ново начало на Делян Пеевски. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов вече заяви, че от отговора на съда зависи дали те ще подкрепят декларацията, а оттам – и ще стане ясно ще бъде ли направена първа стъпка за създаване на управленско мнозинство. Вчера от ГЕРБ-СДС сезираха Конституционния съд с питане за правомощията на ВСС с изтекъл мандат. Може да ви хареса също Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията?