187 Резултатите от последните избори показват ясно, че единствената формация, без която е невъзможно съставянето на стабилно правителство, е ГЕРБ-СДС. Това заяви в пленарна зала Тома Биков от ГЕРБ-СДС при откриването на първото заседание на 51-ото Народно събрание. От тази позиция сме готови да търсим подкрепа и да направим необходимите компромиси, но не сме готови на подмяна на вота на българските избиратели, посочи той. Биков отбеляза, че формулата на ГЕРБ-СДС включва съставяне на коалиционно правителство с 4-годишен мандат с ярки политически фигури от политическите формации. Той посочи, че няма да се крият зад програмно или експертно управление. Такъв тип управление, в което отговорността ще бъде размита, единствено ще задълбочи кризата на представителната демокрация, в която се намираме в момента, коментира депутатът от ГЕРБ-СДС. Биков посочи, че като първа политическа сила ще предложат свой кандидат за предесадтел на Народното събрание и ще очакват подкрепа от системните партии. На база на тази подкрепа ще направят анализ за възможностите за съставяне на редовно правителство и преодоляване на политическата криза, заяви Тома Биков. Може да ви хареса също Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г. Прогресивна България: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, защото скриха сметките в чекмеджетата Петър Витанов: Времето на фискалните илюзии приключи: Избираме по-трудния, но по-честния път – да възстановим стабилността на публичните финанси Депутатите приеха оставката на Делян Добрев