212 Ако се увеличат данъците, няма да забогатеят бедните, ще загубим всички. Това заяви бившият вицепремиер и министър на икономиката Николай Василев в предаването „Денят започва“ по БНТ. По думите му единственото, което ще се постигне ако се увеличат данъците – да се изгонят хората и бизнеса. Надявам се на реформаторско правителство, което коренно да промени бюджета, но не го виждам. Аз продължавам да твърдя, че България се нуждае от различна бюджетна политика и отказвам да приема, че минус 3% дефицит е някакъв успех. Това е провал, който води до задължаване на държавата с около 7 млрд. лева на година, посочи Василев. Според него целият публичен сектор е за реформа. „Трябва целият да се модернизира за 21 век. Сега наподобява 90-те години“, смята той. Да пожелаем на политиците след седмия път – да се съберат и да направят редовно правителство, което да издържи 4 години, добави още Василев. Може да ви хареса също Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание Деница Сачева сезира ПАСЕ за тревожна тенденция на враждебност към българите в Северна Македония Ивелин Михайлов сложи край на „Исторически парк“