234 Днес от 13:00 часа жители на с. Труд и с. Войводиново ще излязат заедно на протест, обединявайки усилията си за по-добър транспорт. Войводиново се бори за възстановяване на автобусна линия №15, докато жителите на Труд настояват за връщане на линия №1. И двете села са засегнати от липсата на адекватен превоз, като са обслужвани от един и същ превозвач. Активни граждани напомниха, че се борят с проблема от 2021 г. и досега няма резултат, който да удовлетворява нуждите им. Протестът ще започне в 13:00 ч. пред чешма Гергана в с. Труд, а гражданите ще протестират заедно по Карловско шосе, което ще бъде блокирано от 13:30 до 15:00 часа. Може да ви хареса също Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ Един човек е загинал, а 30 са ранени при катастрофи в страната през изминалото денонощие Илияна Йотова: България е солидарна с народа на Венецуела Тристранката се събира в понеделник на извънредно заседание