152 „Всички обезщетения вървят нормално, не сме получили сигнали за забавяне, защото взехме мерки всичко бързо да се случва в координацията на властите“. Това съобщи служебният министър-председател Димитър Главчев по време на блиц контрола в парламента в отговор на въпрос на народния представител Красимир Йорданов от БСП относно справянето на държавата с природните бедствия и изплащането на обезщетения. Главчев припомни, че на 30 август в Министерския съвет се състоя среща с всички министри и областни управители за готовността на властите в страната за реакция при бедствия. Природата си е природа и ние трябва превантивно да предвиждаме такива бедствия, каза премиерът. По думите му след пожарите следват наводненията и затова е възложил както дългосрочни, така и краткосрочни мерки по отношение на бедствията. По отношение на село Белослав, където на 11 септември беше обявено частично бедствено положение заради обилни валежи, Димитър Главчев каза, че от първите часове правителството е влязло във връзка с областния управител и кмета на Белослав. Каквото нужда от помощ има там, тя ще бъде оказана, увери министър-председателят и допълни, че се действа в синхрон, защото това е начинът бързо да се решават проблемите. Имаме успех в тази посока, не съм чул да има голямо забавяне, посочи служебният премиер. Той коментира и случай с изгоряла къща до град Елена, област Велико Търново, където на хората веднага е изпратен фургон. Може да ви хареса също Демерджиев проверява за доставката на мантинели две фирми, зад които стоял бивш премиер Ръст при кражбите на плажа, не оставяйте вещите си без надзор Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ Един човек е загинал, а 30 са ранени при катастрофи в страната през изминалото денонощие