212 Взеха книжката на мъж с аргумента, че не му достига образование, посочва NOVA. Мъжът изкарал курс преди няколко години, издържал изпитите и взел свидетелство от КАТ. Оттам, обаче, го спрели и му взели книжката с твърдението, че дипломата му е недостатъчна. Когато се записал на шофьорския курс Тони Спасов показал диплома за основно образование. „Напълно редовно всичко си изкарах. Отидох в КАТ, подадох си документите за книжката, след три дни си я взех”, каза Тони Спасов. „Работех като шофьор и изведнъж ме спират за рутинна проверка и се оказва, че съм издирван за изземване на книжката, защото дипломата е нередовна”, разказа Спасов. Той отишъл до училището да му издадат документ, че дипломата е редовна, и се върнал в КАТ. „Сега казаха, че ще анулират всичко, защото нямам десети клас”, обясни той. Красимир Георгиев от Асоциация за квалификация на автомобилистите в България обясни, че до 29 септември 2017 г. за кандидатстване за придобиване на шофьорска книжка се изисква свидетелство за основно образование. След това за родените по-късно, които не практика не могат да имат средно образование, законът изисква да имат поне 10-ти клас. „В закона не е уточнено 7-ми или 8-ми клас. Фигурира понятието свидетелство за основно образование”, уточни още Георгиев. Сега Тони Спасов е записал вечерно и ще изкара поне 10-ти клас. Може да ви хареса също ТИР разцепи товарен автомобил на две при тежка катастрофа на АМ Струма Шокиращо насилие: Задържаха болногледчка, удряла възрастна жена с деменция и крала пари от възрастно семейство Задържаха китаец у нас за престъпление против републиката 122 шофьори задържани за алкохол и наркотици за уикенд: Всеки втори е нарушител