234 14-годишен ученик е обвинен за стрелбата в гимназия в щата Джорджия, при която бяха убити четирима души. Загиналите са двама ученици и двама учители. Най-малко деветима други са в болници с наранявания. ФБР съобщи, че обвиняемият за стрелбата е бил разпитван миналата година от полицията във връзка с анонимни онлайн заплахи. 14-годишният Колт Грей е отрекъл, че стои зад публикации, съдържащи снимки на оръжия, предупреждаващи за стрелба в училище. Това е поредната смъртоносна стрелба в американско училище. „Това не е нормално. Учениците и учителите заслужават да знаят, че техните училища са безопасни. Те трябва да се съсредоточат върху ученето, а не върху блокадите. Въпреки че президентът и вицепрезидентът предприеха исторически действия за намаляването на насилието с оръжие, трябва да направим повече, за да запазим нашите училища и общности в безопасност. Продължаваме да отправяме призиви към Конгреса да предприеме действия. Необходима е забрана за оръжията с голям капацитет“, заяви Карин Жан Пиер, говорител на Белия дом. Може да ви хареса също Папата изпрати първоначална сума от 100 000 евро на пострадалата от трусове Венецуела Европейската комисия прекрати процедура срещу България за системната интеграция в публичния сектор Зеленски: Украйна ще нанася удари по обекти, които Русия използва за военни цели Петролът продължава да поевтинява, падна под 70 долара за барел