267 Използването на мобилните телефони не е свързано с туморите в мозъка. Това показва най-голямото изследване по въпроса. Световната здравна организация поръчала на екип от австралийски учени да изследват има ли опасност за човека от електромагнитните полета на устройствата. Експертите систематизирали данните на 63 изследвания, проведени в рамките на 28 години. Заключението им е, че няма връзка между работата на мобилните телефони и образуването на тумори не само в мозъка, но където и да било в главата или врата. Учените изследвали различни аспекти на проблема. Наблюдавали хора, които повече от десет години използват мобилен телефон всеки ден. Наблюдавали и такива, които имат повече от едно устройство и теоретично се излагат на по-голямо излъчване. Никъде не били отчетени здравословни проблеми, причинени от мобилните телефони. Може да ви хареса също Тръмп обяви: Американски самолети са атакували в Иран складове за ракети и дронове и радарни станции Киев е под нощен руски огън Зеленски призова Путин да направи стъпка към мира и да се изтегли от Украйна Тръмп удари Иран