209 Учениците, които са завършили средното си образование тази година и са се дипломирали, но не са започнали работа веднага, трябва сами да внасят здравните си осигурителни вноски. Същото важи и за зрелостниците, които ще бъдат студенти редовно обучение, напомнят от Националната агенция за приходите. Здравната вноска е 37,32 лева месечно. Те трябва да се осигуряват до започване на работа или до приемането им във висше учебно заведение редовна форма на обучение. При допуснати повече от три неплатени здравноосигурителни вноски за последните три години се прекъсват здравните права, припомнят още от НАП. Може да ви хареса също Илияна Йотова: България е солидарна с народа на Венецуела Тристранката се събира в понеделник на извънредно заседание Премиерът Румен Радев: Правителството спира скандални обществени поръчки, които водят до кражби и течове към партийни каси Европол: Лидери на международна мрежа за трафик на мигранти са действали от София