233 Палестинската ислямистка групировка „Хамас“ каза вчера, че още един от заложниците, отвлечени при нападението на 7 октомври срещу Израел, е мъртъв, предаде Ройтерс. „Хамас“ публикува видео с твърдението, че Надав Попълуел, отвлечен от кибуца Нирим, е загинал при израелски удар в Газа. Израелската армия засега не е коментирала видеото. Тя е наричала „психологически терор“ предишни кадри със заложници, публикувани от „Хамас“. И също така е отричала предишни обвинения на „Хамас“, че заложници са загинали от израелски огън. По-рано днес „Хамас“ публикува видео на 51-годишния заложник пред бяла стена. На него той е със синина на дясното око и произнася името си. Не е ясно кога е заснет клипът. Часове по-късно, във второто видео, се казва, че Попълуел е умрял от рани, причинени преди месец от израелска бомбардировка. Според ислямистите мъжът има и британско гражданство. От общо 252 отвлечени на 7 октомври, 128 продължават да са в Газа, а най-малко 36 са мъртви според израелски официални данни, допълва БТА. Може да ви хареса също Зеленски призова Путин да направи стъпка към мира и да се изтегли от Украйна Тръмп удари Иран Путин отново призова за преговори: Какво стои зад промяната в тона на Москва Тръмп: Иран атакува с най-малко 4 дрона кораби, минаващи през Ормузкия проток