202 Секундарният брояч, който показва след колко време светофарът ще светне зелено, се връща в употреба. Освен това се въвеждат светофарна секция за ляв завой на кръстовище и светлинна сигнализация в Bus лентите. Това са някои от основните моменти в публикуваната за обществено обсъждане „Наредба за организиране на движението по пътищата с пътни светофари“. „Тези броячи бяха премахнати преди две години по-скоро по административни причини, а не заради статистика или данни от КАТ. За тях просто нямаше стандарт“. Това обясни в NOVA Георги Златев от Сдружение „Автотехнически експерти по пътна безопасност“. По думите му е по-добре тези броячи да се върнат, защото данните на КАТ показват, че с 50 процента са по-малко и по-леки ПТП-тата при наличието им. Може да ви хареса също Атанас Пеканов: Ситуацията с ПВУ ми напомня мачове на Реал – изоставаха, но в последните секунди успяваха да обърнат мача. Това трябва да направим Куче насочило спасителите към тялото на изчезналата в Пирин туристка БАБХ проверява схемите Училищно мляко и Училищен плод Жестока тапа на АМ Тракия в посока Пловдив, колоната е километрична