164 През годините сме имали много случаи, аналогични на аферата „Нотариуса”. Може би това е един от най-съществените проблеми, с които държавата ни не може да се справи. Министерството на икономиката нерядко има подобни проблеми – нарушения, констатирани от Сметната палата и АДФ, за които Прокуратурата не образува досъдебно производство. Това заяви в ефира на „Здравей, България” икономическият министър Богдан Богданов. Той увери, че вратите на ведомството са отворени за всички граждани, които са станали обект на репресия. „Проблемите ще се решат само с много задълбочена реформа. Единственото, което може да направим, е да обжалваме пред съда”, поясни Богданов. По думите му България е попаднала в сивия списък за пране на пари, защото нямаме ефективни наказания за злоупотреби. Според него, ако не се справим, много бизнеси ще се оттеглят от страната ни. „Апелирам към бизнесмените да не плащат рушвети, а да търсят правдата”, заключи министърът. Може да ви хареса също АПИ започва ремонти на ключови пътища и променя движението на АМ Тракия и в Пловдивско 36-годишен мъж е убит в центъра на София, трима души са задържани Следващата седмица представят бюджета за 2026 г. Премиерът Румен Радев ще връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки